Gyógynövények
Egy ismert magyar szakértő teakeveréke 18-20-féle füvet tartalmaz, alkalmazásával a műtétet gyakran el lehet kerülni. Az epebántalmak alapteáinak hatóanyagai a következők: pemetefű, rebarbara, apróbojtorján, sóskaborbolya. (Lukácsné) Érdekes Lukácsnénak az a megjegyzése, amelyben tanítómesterére, Forst Károlyra hivatkozva azt mondja, hogy a gyomorsav mennyiségét is az epe szabályozza. Magyarán: akár sok, akár kevés a gyomorsav, epebántalommal kell számolni.
Működési zavar – betegség diagnózis nélkül
Ennek ellenére gyakran az epe a felelős a panaszokért, főként akkor, ha működési zavar áll fenn esetében. Ilyenkor egy betegséggel ellentétben (például gyulladás) a szervnél sem károsodás, sem lényegi funkciókárosodás nem figyelhető meg, azaz anyagi szinten minden rendben van. Valójában azonban a szerv működése már zavart szenvedett, és ezzel kibillent az egyensúlyából az a rendszer, amely beilleszti a szervet a szervezet egészébe. A reakció túl- vagy alulműködésben jelentkezik:
funkcionális szívritmuszavar, gyomorsav-túltermelés, túl kevés epefolyadék. (!!!!!!!!!!!!!)
A betegnek panaszai vannak, jóllehet konvencionális szemszögből nézve egészséges.
A következő tünetek tartoznak az epéhez, illetve a hagyományos kínai orvoslás szerint az epe energiaköréhez:
Nyomásérzés, illetve fájdalom a felhas jobb oldalán, amely gyakran kisugárzik a jobb vállba. Migrénszerű fájdalom a szem mögött („epemigrén”).
A szem különösebb ok nélkül piros lesz. A beteg rosszul tűri a héjjal fogyasztott gyümölcsöt, a hüvelyeseket (bab, borsó), a brokkolit, a káposztát és a kelkáposztát.
Keserű szájíz.
Visszatérő puha és világos színű széklet.
Puffadás, hányinger, teltségérzet.
A beteg rosszabbul érzi magát zsíros ételek fogyasztását követően.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése